Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Celiakia

Celiakia sa prirovnáva k chamelónovi – má nespočetne veľa príznakov a komplikácií.

Pacient môže mať pocit „úplného zdravia“, nemá žiadne príznaky ako sú hnačky, bolesti brucha, problémy s trávením a predsa  má celiakiu. Alebo má ťažkosti, ktoré na prvý pohľad vôbec nespája s ochorením tráviaceho traktu ako chronickú únavu, depresie, bolesti hlavy, neplodnosť, chudokrvnosť (táto sa často vyskytuje pri celiakii ako následok poruchy vstrebávania železa)  a podobne.  Tieto príznaky sa môžu vyskytovať u mnohých iných ochorení a lekári sa tak prednostne sústredia na hľadanie príčiny ťažkostí tam.                                                                                                                                                                                                                                                                                          Celiakia je celoživotné ochorenie charakterizované permanentnou intoleranciou (neznášanlivosťou) lepku na autoimunitnom podklade, na základe ktorého dochádza k poškodeniu sliznice tenkého čreva. Ochorenie sa vyskytuje u geneticky predisponovaných ľudí, ktorí konzumujú lepok nachádzajúci sa v pšenici, raži, jačmeni, špalde, kamute alebo v ovse. Dühringova herpetiformná dermatitída predstavuje kožnú formu celiakie.

BIOHIT CELIAC rýchly test stanovuje prítomnosť protilátok proti tkanivovej transglutamináze v triedach IgA, IgM a IgG z kapilárnej krvi na počkanie do 10 minút.

BIOHIT CELIAC rýchly test slúži ako na odhalenie celiakie, tak aj na kontrolu dodržiavania bezlepkovej diéty.

Hlavne u detí, ktoré rodič nemá „pod kontrolou“ celý deň a stravujú sa v školských jedálňach, je dôležité pri prechode na bezlepkovú stravu monitorovať dodržiavanie diéty.

Tento test  je určený na profesionálne použitie a môžu Vám ho vykonať len vo vybraných zdravotníckych zariadeniach - lekárňach a ambulanciách.

Viac informácií o celiakii, BIOHIT CELIAC rýchlom teste a zoznam zdravotníckych zariadení, kde sa testovanie dá objednať nájdete na www.celiak.sk

Viac z tejto kategórie: Kolorektálny karcinóm »

Populárne články

Kategórie článkov

O nás

Sme slovenská spoločnosť zastupujúca vybraných zahraničných výrobcov ponúkajúcich inovatívne riešenia v oblasti diagnostiky a terapie ochorení imunitného systému, kože a gastrointestinálneho traktu.

Fakturačné údaje

Aloris Vital, s.r.o.
Kykula 662
913 04 Chocholná-Velčice

IČO: 47 419 105
DIČ: 2023861488
IČ-DPH: SK2023861488

info@alorisvital.sk

Ochrana osobných údajov